Bonfire Night - stacje dydaktyczne


Czy czasem nie macie już przesytu lekcji kulturowych poświęconych Halloween? A co powiecie na zestaw na temat spisku prochowego z 1605 roku? Polecamy aż osiem zadań, które przybliżą uczniom genezę i sposób obchodzenia tego święta. Jestem pewna, że po tej lekcji każdy uczeń na zawsze zapamięta skąd się wzięło i z czym jest związane. Stworzony został z myślą o starszych uczniach szkoły podstawowej od klasy szóstej wzwyż, ale również sprawdzi się podczas lekcji kulturowych w szkole średniej. Oto szczegóły:

1. Bonfire Night - domino

2. Bonfire Night - the coded message

3. Match - up z kodami QR

4. Grammar clips

5. A song - collocations



6. Mediacja

7. Opis ilustracji

8. Film

Jak zawsze dodajemy hasłownik który usprawni przeprowadzenie zajęć metodą stacji 

oraz unikalne oznaczenia poszczególnych stacji w atrakcyjnej wizualnie formie
Mamy nadzieję, że praca z tym zestawem sprawi Wam i Waszym uczniom taką samą radość jak nam tworzenia go. 

CAŁY ZESTAW DO KUPIENIA TUTAJ (kliknij w grafikę)


Może zainteresuje Was też zestaw flashcardów o tej tematyce
Do kupienia TUTAJ
Albo zagadki w trzech wersjach

Dostępne TUTAJ

Jeżeli nadal nie macie pewności jak pracować metodą stacji dydaktycznych i czy to na pewno metoda dla Was, polecam swój wpis TUTAJ


A jeśli szukacie czegoś interaktywnego związanego ze spiskiem prochowym, polecam ten fantastyczny cyfrowy escape room zrobiony w Genially. Na lekcje on-line jak znalazł. Więcej informacji TUTAJ (kliknij w grafikę poniżej).
Jeśli lubicie przeprowadzać lekcje kulturowe zapraszam do grupy na Facebooku Kulturowe lekcje języka obcego. Czeka tam na was mnóstwo inspiracji.

Jeżeli kochacie escape roomy zarówno te cyfrowe jak i tradycyjne, zapraszam do grupy na Faceboku Escape Roomowy Raj. Znajdziecie tam mnóstwo gotowych escape roomów do wykorzytania podczas lekcji języka angielskiego (ale nie tylko), a także możecie podzielić się swoimi.





Komentarze

Popularne posty